Novinky

BMW chystá takzvanou „Pure“ M3

21. 1. 2019

author:

BMW chystá takzvanou „Pure“ M3

Není to tak dávno, co jsme vám přinesli zprávu o tom, že příští generace BMW M3 G80 bude mít dvě verze: jednu zadokolku a druhou s pohonem všech kol. V nabídce měl být také šestistupňový manuál nebo automat. Nyní se objevila nová zpráva, že model s pohonem zadních kol bude nazýván „Pure,“ tvrdí zahraniční Car Magazine.

BMW již současnou M3 nabízí v „Pure“ variantě na několika trzích, jako například v Austrálii. Zdá se však, že BMW poprvé nabídne tuto variatnu celosvětově. Stane se tak vůbec poprvé, že bude standardní M3 nabízena ve dvou variantách (nepočítáme balíček Competition).

Už víme, že budoucí BMW M3 s pohonem zadních kol (varianta sDrive), bude mít menší výkon, než model s pohonem všech kol. Je to proto, že manuál nedokáže pracovat se stejným kroutícím momentem jako osmistupňový automat.

Podle Car Mag bude dokonce varianta „Pure“ vypadat i lehce odlišně. Získá prý jedinečný přední nárazník, unikátní kola a také pár jedinečných interiérových kousků. M3 Pure se bude od svého čtyřkolkového sourozence lišit kvůli tomu, aby ukázala, že se jedná o speciální verzi pro nadšence/puristy. Ti totiž chtějí spíše než čistou rychlost, raději třikrát destilovanou podstatu BMW M. V konečném důsledku však bude tato speciální verze levnější.

Je to upřímně nejlepší krok, jaký BMW mohlo udělat. Vzhledem k tomu, že je potřeba neustále zvyšovat výkon a držet tak krok s konkurencí, pohon všech kol je zkrátka nutnost. Samotná síla však není to, na co se BMW M zaměřovalo, místo toho se hodně soustředí na manipulaci a dynamiku svých vozů. BMW tímto krokem vyhoví oboum kategoriím. Jedné skupině lidí, kteří prahnou po výkonu a druhé konzervativnější skupině, která chce klasiku.

 

Zdroj: bmwblog
Zanechte komentář